I will get delivery of 20 triple bulk candy machines. I will start by stocking MM peanuts,
Skittles, and Reese's pieces. I will buy my candy from Sam's Club at the following prices:
MM peanuts, $9.14 per 56 oz bag
Skittles, 5.88 per 54 oz bag
Reese's 5.73 per 44 oz bag
My question is how many ounces or pieces of each should I vend per .25 to make a
decent profit? I would appreciate any feedback from those of you are experienced.
Thanks..........
RayG
Member Since 26 Apr 2010Offline Last Active Apr 29 2010 10:28 AM


Find content
Not Telling

